W konsekwencji uchylenia zakazu działalności bibliotek przedstawiamy Państwu zasady funkcjonowania naszej biblioteki w reżimie sanitarnym. Wszystkie wprowadzone zmiany mają na celu dbałość o bezpieczeństwo naszych Czytelników i pracowników.

W związku z koniecznością uzyskania zgody na prowadzenie działalności od organu prowadzącego po konsultacji z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną, o dokładnym terminie otwarcia biblioteki poinformujemy w kolejnym poście.

Nowe zasady funkcjonowania biblioteki:
👉 Biblioteka otwarta będzie dla Czytelników w dni powszednie w godz. 11.00-17.00. Czwartki i soboty nieczynne.
👉 Dla Czytelników do odwołania będzie tylko jedna usługa - zwroty i wypożyczenia książek 📚oraz audiobooków 📀 (usługi ksero, dostęp do prasy i stanowisk komputerowych nieczynne)
👉 Zawieszamy wolny dostęp do półek, książki podaje bibliotekarz. Obowiązuje limit: 4 książki z danego działu na jedno konto czytelnika.
👉 ZWROTY przyjmujemy wyłącznie na parterze (trzecie wejście do budynku ART-INKUBATORA, prosimy kierować się oznaczeniami). Wszystkie zwrócone pozycje będą poddane obowiązkowej 10-dniowej kwarantannie i dopiero po tym czasie będą ponownie dostępne dla czytelników.
👉 Czytelnicy wchodzą do biblioteki pojedynczo. W bibliotece, w wyznaczonych miejscach, może jednocześnie przebywać maksymalnie 2 Czytelników.
👉 Osoby czekające w kolejce obowiązuje odstęp 2m. 🚶‍♀️ 🚶‍♀️🚶‍♂️
👉 Każda osoba przebywająca na terenie biblioteki ma obowiązek zakrywania ust i nosa.😷
👉 Zachęcamy do korzystania z własnych rękawiczek, w razie ich braku obowiązuje DEZYNFEKCJA RĄK.
👉 Prosimy Czytelników przeziębionych o przełożenie wizyty w bibliotece na inny termin.
👉 Wszystkie wydarzenia kulturalne pozostają zawieszone do odwołania.

Zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania zmian.

Prosimy o wyrozumiałość. Wszystkie zmiany wprowadzamy dla Państwa i naszego bezpieczeństwa. Prosimy o przestrzeganie wszystkich reguł. Zadbajmy o siebie nawzajem.

Beznazwy-3.png