W Krainie Uśmiechu i Życzliwości

W czwartek 14 listopada 2019 r. wizytę w bibliotece złożyły Biedronki z Publicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Augustianek. Dzieci wysłuchały bajki pt. „Kubusiowa lekcja życzliwości”, w której główny bohater Kubuś Puchatek wymyślił grę w życzliwość. Ponieważ mieszkańcy Stumilowego Lasu lubią sobie pomagać, chętnie dołączyli do zabawy. Przedszkolaki przy okazji tej wspaniałej opowieści przypomniały sobie trzy magiczne słowa: proszę, dziękuję i przepraszam. Ponadto uczestniczyły w dwóch zabawach: „Podaj dalej” i „Prawda czy fałsz”, „przechodziły” kredką labirynt i przeglądały nowe kolorowe książeczki związane z tematem spotkania. Na końcu Biedronki złożyły jeszcze przysięgę związaną z życzliwym zachowaniem się i przyrzekły stosować ją nie tylko w Dniu Święta Życzliwości, które przypada 21 listopada, ale cały czas. Przed wyjściem przedszkolaki podziękowały za zaproszenie do biblioteki i pożegnały się tradycyjnym słowem do widzenia.