We wtorek 18.06.2019 r. do naszej biblioteki przywędrowały Krasnale z nauczycielką Anną Podłęcką z Niepublicznego Przedszkola Montessori z Oddziałami Integracyjnymi na wspaniałą przedwakacyjną zabawę. Podczas spotkania dzieci zabawiły się w „Zgaduj-Zgadulę” o postaciach z bajek, rozwiązywały rebus literowy, którego odpowiedzią stanowiło słowo LATO, składały wakacyjne obrazki z małych fragmentów, pomogły niedźwiadkowi odnaleźć drogę do miodku. Przedszkolaki uczestniczyły też w kilku zabawach ruchowych, co wprawiło je w wspaniały nastrój. Krasnale z zaciekawieniem wysłuchały bajki „O Wilku, który nie lubił czytać” Orianne Lallemand, w której główny bohater wilk jest pożeraczem książek w dosłownym znaczeniu. W jego paszczy znikały „niskokaloryczne romanse, pożywne powieści a nawet ciężkostrawne i trudne do przełknięcia słowniki.” Tak się działo dopóki sam nie przeczytał żadnej książki. Aż pewnego dnia przyjaciele podarowali mu pewien tomik... Jak skończyła się historia wilka to dowiecie się po jej przeczytaniu.

Przedszkolaki również pooglądały sobie książeczki, które można wypożyczyć w naszej bibliotece na wakacje oraz zaśpiewały „Piosenkę o ograniczonym zaufaniu”. Na zakończenie jeszcze nauczyły się tańczyć „Taniec Pszczółek” co sprawiło im wielką frajdę oraz wszyscy nawzajem złożyli sobie wakacyjne życzenia.