Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” to projekt dla trzylatków, którego organizatorem jest Instytut Książki. Nasza biblioteka wzięła udział w pilotażowym projekcie "Mała Książka - Wielki Człowiek” realizowanym do końca 2018 roku dla dzieci urodzonych w 2015 roku. Od stycznia wydawane będą wyprawki kolejnym dzieciom, które zapiszą się do biblioteki - tym razem dzieciom urodzonym w 2016 roku (nie w 2015 roku).

W naszej bibliotece od września do grudnia 37 dzieci (19 dziewczynek + 18 chłopców) rozpoczynających edukację przedszkolną otrzymało w prezencie swoje Wyprawki Czytelnicze. W każdej znalazły się: książka Pierwsze wiersze dla…, czyli zbiór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów, pięknie zilustrowany przez Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka, broszura dla rodziców Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka, która przypomina o korzyściach wynikających z czytania, oraz Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzymuje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu – imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania. Mamy nadzieję, że już niedługo kolejne dzieci rozpoczną swoją przygodę z książką i czytaniem, i wraz z rodzicami staną się stałymi bywalcami bibliotek!

Zachęcamy do poznania szczegółów projektu „Mała książka - wielki człowiek” na stronie www.wielki-czlowiek.pl oraz na fanpage akcji (Mała książka – wielki człowiek).