We wtorek 27.11.2018 r., do Miejskiej Biblioteki Publicznej zawędrowały Misie z Niepublicznego Przedszkola Montessori z Oddziałami Integracyjnymi by razem z bibliotecznym Misiaczkiem Pluszaczkiem świętować urodziny Pluszowego Misia. Była to dobra okazja do świetnej zabawy i promocji czytelnictwa. Pluszowy niedźwiadek jest bohaterem ogromnej ilości książek, bajek i filmów animowanych. Do najpopularniejszych misiów możemy zaliczyć: Miś Uszatek, Miś Colargol, Miś Paddington, Kubuś Puchatek, Miś Yogi i jego przyjaciel Boo Boo, Gumisie, niedźwiedź Baloo z „Księgi dżungli”, Niedźwiedź znajomy Maszy. Na spotkanie przedszkolaki zabrały ze sobą swoich kudłatych przyjaciół. W tym uroczystym dniu królowało hasło: „Dziś w bibliotece jest wesoło, misie z nami tańczą w koło”.