28 września 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej  w Bielawie miało miejsce otwarcie wystawy obrazów lokalnego artysty - Tadeusza Kwazebarta. Malarstwo jest obecne w życiu Tadeusza Kwazebarta od zawsze. Choć nie ukończył szkół kierunkowcyh, nie sposób odmówić mu talentu. To osoba niezwykle ciepła i otwarta,  która swoją wiedzą  i doświadczeniem chętnie dzieli się z innymi podczas prowadzonych w naszej bibliotece letnich warsztatów "Sztuka nie gryzie". Zebrani goście mogli w kameralnej atmosferze posłuchać m.in. o pasji artysty, jego warsztacie pracy, ulubionych technikach oraz przede wszystkim mogli podziwiać obrazy wsłuchując się jednocżeśnie w komentarz ich twórcy. Wystawę będzie można oglądać w naszej placówce do 12 października.