Finał konkursu plastycznego - „Księżniczki, rycerze, smoki – bohaterowie bajek

W czwartek 1 marca 2018 r., w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Piastowskiej 19c, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Księżniczki, rycerze, smoki – bohaterowie bajek”. W tym dniu została też otwarta pokonkursowa wystawa nagrodzonych prac.

Do organizatorów wpłynęło 255 prac plastycznych od dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym do klasy VI włącznie. Komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Greiner - przewodnicząca, Ewa Glura - prezes Towarzystwa Przyjaciół Bielawy i Zdzisław Golmont –fotograf, malarz-amator, biorąc pod uwagę wiek uczestnika, pomysłowość w ujęciu tematu, oryginalność wykorzystanych materiałów oraz estetykę wykonania, wyłoniło 33 najlepsze prace. Wszystkich zwycięzców uhonorowano nagrodami książkowymi i dyplomami.

Oto lista laureatów:

W grupie przedszkolnej: Marek Fluder (lat 3,5 – NPP „Chatka Puchatka”), Gabriel Brzychcy (lat 4 NP Montessori z OI), Wanesa Milcin (lat 4 NP Montessori z OI), Leon Makoś (lat 5 – PP z OI prowadzone przez Zgromadzanie Sióstr Augustianek), Matylda Oluwole (lat 5 – SPN) Filip Pupko (lat 5 – EPN), Wojciech Stopa (lat 6 – SPN), Alicja Weigelt (lat 6 –PP4).

W grupie dzieci klas I-III: Dimitra Cejner (kl. I - SP 10 z OS), Wojciech Cyrklewicz (kl. I - SP 10 z OS), Magdalena Dojwa (kl. I – SP 4 z OI), Błażej Gubała (kl. I - SP 10 z OS), Marta Jaworska (kl. I – SP 10 z OS), Michał Kaptur (kl. I – SP 10 z OS), Adam Sopiarz (kl. I – ESP7), Patrycja Błachuta kl. II – SP 4 z OI), Anna Hendzel kl. II – SP 4 z OI), Faustyna Kozłowska (kl. II - SP 10 z OS), Piotr Nowicki (kl. II – SP 4 z OI), Emilia Goly (kl. III – ESP7), Maksymilian Kucharek (kl. III – ESP7).

W grupie dzieci klas IV-VI: Szymon Dankowski (kl. IV – ESP7), Jolanta Gdula (kl. IV – ESP7), Hubert Jazowski (kl. IV – SP 10 z OS), Marcel Kwiatkowski (kl. IV – SP 10 z OS), Olaf Psiarski (kl. IV – SP 10 z OS), Mikołaj Sikorski (kl. IV – ESP7), Julia Strzelecka (kl. IV – SP 10 z OS), Kacper Woliński-Górnikowski (kl. IV – SP 10 z OS), Szymon Grabowski (kl. V – SP 10 z OS), Zofia Stachurska (kl. V – SP 10 z OS), Amelia Balcerzak (kl. VI – ESP7), Oliwia Kogut (kl. VI – ESP7).

Autorom nagrodzonych prac gratulujemy. Wszystkim dzieciom i ich opiekunom dziękujemy za zainteresowanie konkursem plastycznym zorganizowanym przez bibliotekę i równocześnie zachęcamy do udziału w kolejnych.

Zapraszamy też do obejrzenia, mieszczącej się w MBP w Bielawie, pokonkursowej wystawy nagrodzonych prac. Każdemu oglądającemu z pewnością dostarczy ogrom niepowtarzalnych wrażeń.

finalkonk 1
finalkonk 1 finalkonk 1