Dwudniowy turniej mahjonga w Bielawie (29-30 lipca br.), zorganizowany przez Bielawski Klub Mahjonga „Haneman Hunters” i Miejską Bibliotekę Publiczną zgromadził 40 uczestników z 7 krajów, głównie Europy. Na III Międzynarodowy Turniej Mahjonga Dragon Owl Riichi Contest 2017 przybyli gracze z Ukrainy, Austrii, Holandii, Luksemburga, Wielkiej Brytanii, Białorusi i Japonii. Ale najważniejszym gościem turnieju był zawodowy gracz mahjonga, mistrz z Japonii Daina Chiba, który brał bezpośredni udział w rozgrywkach turniejowych pierwszego dnia, a drugiego prowadził warsztaty dotyczące strategii gry mahjonga na podstawie własnego podręcznika.

Międzynarodowy Turniej Mahjonga uroczyście otworzyły: Małgorzata Greiner – zastępca burmistrza Bielawy oraz Urszula Ubych – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielawie.

III Międzynarodowy Turniej Mahjonga Dragon Owl Riichi Contest 2017 wygrali: Daina Chiba, Janny van der Meer, Dmytro Lienko i bielawianka Justyna Rak.

Weekend z mahjongiem odbył się pod patronatem przewodniczącego Rady Miejskiej Bielawy i burmistrza Bielawy. Wydarzenie wsparła m.in. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park”.