Pierwszy raz w Nowym Roku…

Sylwetki silnych, charyzmatycznych kobiet nierzadko są tematem spotkań naszego Klubu. Michelle Obama, o której rozmawiałyśmy podczas pierwszego w 2020 roku spotkania, to niewątpliwie ikona i wzór dla wielu kobiet na całym świecie.

Wspomnienia Michelle Obamy zebrane w książce zatytułowanej „Becoming - moja historia” stały się międzynarodowym bestsellerem. Była Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych szczerze opisuje w niej m.in. swoje dzieciństwo, czasy edukacji, małżeństwo, macierzyństwo oraz blaski i cienie bycia częścią światowej polityki. Michelle Obama to ciepła, mądra, niezależna, ambitna i zaangażowana społecznie osoba – dla wielu idealna przyszła pani prezydent.

 Książka „Mój piękny syn” Davida Sheffa miała być propozycją do dyskusji podczas kolejnych spotkań DKK – jednak nie wszystkie czułyśmy się na siłach by mierzyć się z trudnym problemem poruszanym przez autora. Ten przejmujący opis ojca walki z uzależnieniem ukochanego syna wywołuje silne emocje – to trudna, wymagająca, ale jakże ważna lektura…

Nie zawsze chwila z książką to przyjemna odskocznia od codzienności, niekiedy to czas zadumy i konieczność zmierzenia się z mroczną stroną rzeczywistości – wybór należy do nas.