Dyskusyjny Klub Książki

PartnerzyBIPOdwiedziny

Dzisiaj 50

Wczoraj 77

Ten tydzień 127

Ten miesiąc 733

Wszystkie 900734

Wielkość czcionki

W ostatni czwartek lutego (28.02) odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego rozmawiałyśmy o twórczości uznanej krakowskiej dziennikarki i pisarki – Doroty Terakowskiej.

Początkowo adresatami książek Doroty Terakowskiej były dzieci i młodzież, później pisała również dla czytelnika dojrzałego. Córka czarownic, Samotność Bogów, Tam gdzie spadają anioły, Poczwarka, Ono – to tylko niektóre z niezapomnianych książek Doroty Terakowskiej. Rzeczywistość przenika się w nich z elementami magii, baśni i metafizyki. Talent i ogromną wrażliwość Doroty Terakowskiej docenili nie tylko miłośnicy fantasy. Pisarka była laureatką prestiżowych nagród, wiele z jej dzieł wpisanych zostało m.in. na Listę Honorową IBBY, a uniwersalne i ponadczasowe prawdy trafiają do kolejnych pokoleń czytelników autorki.

Książki Doroty Terakowskiej pokazują rzeczywistość z całą jej złożonością i życie we wszystkich barwach - mówią o inności, samotności oraz o potrzebie tolerancji. Dorota Terakowska odeszła niestety przedwcześnie w 2004 roku.